ZŠ Tachov, Kostelní - Domů

Plánujeme

Mohli jste zažít

Organizace výuky od 4. 1. 2021

Je povolena osobní přítomnost žáků 1. a 2. třídy základních škol. Pro tyto žáky je povinná prezenční výuka.

Pro ostatní žáky je povinné vzdělávání distančním způsobem.

Jsou umožněny prezenční individuální konzultace ve škole (vždy pouze jeden žák a jeden pedagogický pracovník), u kterých může být přítomen zákonný zástupce žáka. O organizaci konzultací rozhoduje ředitel školy s ohledem na vzdělávací potřeby žáka.

Prezenční výuka probíhá v homogenních skupinách (kolektivy jednotlivých tříd se neslučují, ani jinak neprolínají).

Žáci a zaměstnanci školy (i další osoby pohybující se ve škole) mají povinnost nosit roušky po celou dobu pobytu ve škole.

Je zakázán zpěv a sportovní činnosti při vzdělávání.

Za podmínky zachování homogenity skupiny je možné realizovat vzdělávací činnosti ve venkovních prostorách i mimo areál školy.

Doporučuje se během dne zařadit pobyt žáků na čerstvém vzduchu podle možností školy.

Za dodržení podmínky homogenity skupiny žáků jedné třídy je umožněn provoz školní družiny jen pro žáky prezenčně vzdělávané.

Stravování pro žáky 1. a 2. třídy se řídí pravidly stravovacího pavilonu.

Vstup třetích osob (mimo žáky a zaměstnance) do prostor školy je možný jen v nezbytně nutných případech s tím, že se omezí kontakt třetích osob s osobami v prostorách školy.

Toto omezení provozu platí do odvolání.

D. Fecková, pověřená řízením školy

DŮLEŽITÉ - ROUŠKY!

Do odvolání platí povinnost nosit roušky ve všech vnitřních prostorách budov včetně škol. Žáci budou vybaveni do školy dvěma kusy roušek v igelitovém sáčku. Do školy vstupují s nasazenou rouškou. Roušku nosí po celou dobu pobytu ve škole.

Omezení vstupu rodičů do školní budovy

Od 4.9,2020 se striktně omezuje vstup rodičů do školní budovy. Rodiče mohou vstoupovat do budovy ve vyjímečných případěch, pouze vchodem pro zaměstnance, s ochranou úst a nosu a po předchozím nahlášení v kanceláři školy. Ihned u vchodu se zapíší do knihy návštěv a použijí desinfekci rukou. Je zakázán volný pohyb po budově. Toto omezení platí do odvolání.

Pečení cukroví, poslech koled a další vánoční tradice jsme si společně užili v naší družině. Přejeme všem příjemně prožité sváteční dny a v novém roce hodně zdravíčka a dobrou náladu.
Přikládám fotografie nejen z předvánočního období.

V pondělí 5.10.2020 se uskutečnil projektový den pro 4. a 5. ročníky. Výukový pořad pana Libora Marka s názvem Magičtí Lucemburkové přenesl žáky do 14. a 15. století. Součástí byla i ukázka zbroje a zbraní. Po videoprojekci žáci vyplnili pracovní list. Na závěr si vybrali obrázek a dotvořili ho podle fantazie. Načerpané informace žáci využijí v hodinách vlastivědy.

Práce s přírodninami žáky velmi bavila, na výrobcích je to vidět. Roztomilí Makovníčci s 5.B přivítali podzim.

Po prázdninách se žáci 5.B radují z povedených zeměkoulí - učivo z vlastivědy zopakováno při pracovních činnostech.

Ve čtvrtek 10.9. si žáci 6.A užili seznamovací den. Poznali výchovnou poradkyni, metodika prevence, zjistili, s jakými problémy se na ně mohou obracet.

Letos se opět podařilo nashromáždit spousty krmiva, psích konzerv, pamlsků, hraček a úklidových prostředků. Vybrala se rekordní částka 4000 korun, za kterou si útulek pořídí to, co potřebuje. Děkuju všem dětem a rodičům, kterým není lhostejné utrpení a samota týraných pejsků a ukázali svou laskavost a soucit. FOTO

17.2. proběhlo školní kolo recitační soutěže. V okresním kole nás budou reprezentovat Eliška Pelešková, Ester Scharnaglová, Kateřina Kubátová a Míša Kliková. 17.3. jim budeme držet palce. Foto

Středeční odpoledne si děti užívaly v tělocvičně.

Workshop pro školy s autorem televizních KRYSÁKŮ Cyrilem Podolským. Poutavý způsob, jak si rozšířit znalosti z okruhu českého jazyka, výtvarné a mediální výchovy a vyzkoušet si práci filmového animátora.