ZŠ Tachov, Kostelní - Hravý architekt – Hraví stavitelé chrámů

Cílem projektu je popularizovat architekturu a kulturní dějiny, seznámit děti s architekturou jejich města a kraje, poznat barokní památky v nejbližším okolí.

Žáci 4. ročníku již shlédli svoje obrázky vystavené v galerii Plzeňska v Mariánské Týnici. Výstavu poté organizátoři převezli do sídla UNESCA v Paříži.
Poslední zastávkou na cestě za barokem se stal Glamm – Gallasův palác v Praze – Staré Město. Populárně naučná výstava dětem přiblížila každodennost barokního života na architektonických modelech, velkoformátových fotografiích, kopiích uměleckých děl, odborných dílnách s interaktivními prvky.
Práce na projektu byla velmi zajímavá a kreativní, a proto žáci z Kostelky budou určitě pokračovat i v příštím roce v poznávání dalších skvostů české architektury. Fotografie