ZŠ Tachov, Kostelní - Domů

Plánujeme

Mohli jste zažít

V rámci spolupráce s družinami tachovských škol pozvala p. vychovatelka I. Vavřičková děti z 1. oddělení naší družiny na pohádkové představení.

Projekt Abeceda peněz je dobrý k tomu, aby se děti vzdělávaly ve finanční gramotnosti, aby poznávaly hodnotu peněz. Naučí se hospodařit, pochopí, jak funguje celá firma.

První společně strávené měsíce už jsou za námi. Podívejte se do fotogalerie, co všechno jsme v družině prožili.

Pátá třída se vzorně připravuje na školní vánoční jarmark. Děkujume rodičům, kteří pomáhali s vyráběním pomerančových závěsů a třpytivých svícnů. FOTO

Již po páté jsme navštívili Domov pro seniory a dokončili jsme fotorámeček pro naši společnou fotografii.

Naše škola se ve spolupráci s Českou spořitelnou zapojila do projektu Abeceda peněz.

23. 10. proběhlo na Kostelce školní kolo v piškvorkách.

Modravým nebem a skoro letní teplotou přivítal 11.10.2018 Tachov sokolníky ze společnosti Zayferus. Naši žáci měli možnost shlédnout ukázky dravých ptáků a sov z největší sbírky v České republice. V rámci programu se dozvěděli mnoho zajímavých informací, mohli si zasoutěžit o pěkné ceny a v první řadě uviděli dravé ptáky v akci. Ať už to byl chodící karančo – mimochodem jeho pohyb se stal předlohou pro pohyb Tyranosoura v Jurském parku, nebo střemhlavý útok sokola, či majestátně kroužící orel na Tachovem.  Pár správně odpovídajících žáků mělo i možnost si vyzkoušet akce sokolníka na vlastní kůži. Čas strávený ve společnosti vzácných ptáků byl určitě přínosem pro všechny zúčastněné.

9.10.2018 se vypravilo několik žáků naší školy do SOŠ ve Stříbře. Zde proběhla již tradiční akce "Škola jinak". Škola představila své studijní obory zábavnou formou.