ZŠ Tachov, Kostelní - Aktuálně

Ve čtvrtek 10.9. si žáci 6.A užili seznamovací den. Poznali výchovnou poradkyni, metodika prevence, zjistili, s jakými problémy se na ně mohou obracet.

Letos se opět podařilo nashromáždit spousty krmiva, psích konzerv, pamlsků, hraček a úklidových prostředků. Vybrala se rekordní částka 4000 korun, za kterou si útulek pořídí to, co potřebuje. Děkuju všem dětem a rodičům, kterým není lhostejné utrpení a samota týraných pejsků a ukázali svou laskavost a soucit. FOTO

17.2. proběhlo školní kolo recitační soutěže. V okresním kole nás budou reprezentovat Eliška Pelešková, Ester Scharnaglová, Kateřina Kubátová a Míša Kliková. 17.3. jim budeme držet palce. Foto

Středa, čtvrtek a pátek nám na Bublavě rychle utekly. Věnovali jsme se lyžování celé dny! Rozlyžoval se Honza S., Nikola Š. i Martin V.. Někteří poprvé vyjeli kotvou.

Krušnohor nás vyslyšel, a tak jsme se v úterý ráno probudili opravdu na horách! Déšť se v noci změnil ve sníh ( napadlo asi 10 cm), a to nám stačilo k velké radosti.

Rok se s rokem sešel a my se nacházíme - někteří již poněkolikáté - opět na Bublavě. Doprava, ubytování, personál v penzionu Filip, to vše je stejné! Co nám však dost chybí, je sníh!!!

Kdo se v sobotu prošel po vánočně laděné ježíškově stezce, mohl obdivovat ozdobený stromek v bílé a červené barvě. A to byl právě ten z Kostelky. Foto

Školního kola OČJ se zúčastnila 4 děvčata ze 7. ročníku a dvě dívky z 9.A. Nejlépe se s náročnými úkoly vypořádala Adéla Brožková (9.A) a Denisa Katonová (7.A). Obě se zúčastní okresního kola. Pěknou práci odvedly také: Z.Vaňková, E.Švandová, Linda Le a S.Bašková.

9.12. proběhla na naší škole soutěž ve skoku vysokém. Zúčastnilo se 40 žáků a předvedli pěkné výkony.