ZŠ Tachov, Kostelní - Aktuálně

Začátkem června se nejlepší atleti tachovského okresu sešli na stadionu ve Stříbře, aby si poměřili své výkony ve skoku do dálky, v hodu kriketovým míčkem, ve sprintu a v běhu na dlouhou trať. Na stupních vítězů stáli i zástupci z naší školy - Eliška Moulisová a Šimon Tomeš. Foto

Na setkání s dětmi a učiteli z naší partnerské školy ve Weidenu se vždy těšíme. Tentokrát jsme si připravili tvořivé dílny v rámci projektu Kultura bez hranic. Společně jsme zdobili látkové tašky a v národních barvách malovali dřevěné zápichy na školní skalku. Symbolický strom přátelství s podpisy dětí si můžete prohlédnout ve vestibulu naší školy. Fotogalerie

Koncem května se jako každý rok konala v hudebně pěvecká soutěž naší školy. Přihásilo se 41 žáků, zpívalo 35 žáků. Přišli se podívat spolužáci, rodinní příslušníci, paní sekretářka, pan ředitel - všichni vytvořili velmi příjemnou atmosféru a všichni si mohli zazpívat.

Po celoročním zápolení byli 19.6.2018 vyhlášeni a odměněni nejlepší sportovci naší školy. Toto je 5 nejlepších dívek: 1. Denisa Pokorná 9.A, 2. Hana Jirková 9.A, 3. Sandra Brabcová 7.A, 4. Natálie Brožková 7.A, 5. Pavlína Kubínová 7.A. Pět nejlepších chlapců: 1. Vojtěch Mráz 9.A, 2. Artur Horňák 8.A, 3. Augustin Zima 8.A, 4. Patrik Malata 8.A, 5. Andrej Vlach 6.A. Gratulujeme. Fotografie

Dne 4.6.2018  opět ve spolupráci s ČSL obcí leginářskou naši  žáci navštívili Vojenské muzeum demarkační linie v Rokycanech. Návštěva tak navázala na sérii přednášek k vlivu československých legií na vznik ČR, které tradičně vedl pan Jiří Kašpárek. Akce byla kladně hodnocena všemi účastníky a přispěla tak ke vzájemné spolupráci s ČsLO. Doufáme, že další přednáška a zájezdy budou nadále pokračovat i v příští školním roce. Děkujeme také za nemalý příspěvek na dopravu, díky kterému se mohlo zůčastnit i čtyřicet žáků naší školy.

V úterý 12.6. 2018 byli žáci první třídy pasováni na čtenáře. Sešli jsme se v dětském oddělení městské knihovny, kde na nás čekal rytíř Knihomol a jeho princezna. Kdo chtěl být rytířem pasován na skutečného čtenáře, musel přečíst krátký úryvek z pohádky, aby dokázal, že opravdu umí číst. Jelikož tento úkol všichni splnili na jedničku, odcházeli jsme z knihovny s radostí z pěkného zážitku. Knihomol všechny pochválil, pasoval a jako dárek dostali noví čtenáři diplom a pěknou knížku. Děkujeme pracovnicím knihovny za příjemné dopoledne.

V termínu od 20. 5. do 25. 5. se 13 žáků naší školy zúčastnilo poznávacího zájezdu do Anglie.

Ve středu 30. 5. 2018 se žáci naší školy zúčastnili 17. ročníku přehlídky umělecké tvořivosti Prostor pro duši. Žáci pátého ročníku spolu s prvňáčky pobavili diváky dramaticko- tanečním vystoupením s názvem Příběh zelinářky Květy. Společně s ostatními účinkujícími a hosty jsme si všichni užili příjemné dopoledne.

Dne 24.5. 2018 se v prostorách městské knihovny v Plané

konala čtenářská soutěž 1.stupně. V konkurenci  třinácti škol se

žáci naši školy rozhodně neztratili. Ze čtyř kategorií vyhráli dvě

( T. Plášilová, D. Ebel ).

Žákům, kteří se  zúčastnili, děkujeme a vítězům blahopřejeme.