ZŠ Tachov, Kostelní - Aktuálně

12. 12. 2018 navštívili ZŠ Kostelní žáci partnerské školy z Weidenu.

V tělocvičně proběhlo školní kolo Mikulášské laťky ve skoku vysokém. Na 1. místě se ve svých kategoriích umístili Asen Tomanov, Anna Steskalová, Eva Havrdová a Martin Matějka. FOTO

I k nám 5. 12. 2018 přišel opět po roce čert, Mikuláš a anděl.

Projekt Abeceda peněz je dobrý k tomu, aby se děti vzdělávaly ve finanční gramotnosti, aby poznávaly hodnotu peněz. Naučí se hospodařit, pochopí, jak funguje celá firma.

Pátá třída se vzorně připravuje na školní vánoční jarmark. Děkujume rodičům, kteří pomáhali s vyráběním pomerančových závěsů a třpytivých svícnů. FOTO

Naše škola se ve spolupráci s Českou spořitelnou zapojila do projektu Abeceda peněz.

23. 10. proběhlo na Kostelce školní kolo v piškvorkách.

Modravým nebem a skoro letní teplotou přivítal 11.10.2018 Tachov sokolníky ze společnosti Zayferus. Naši žáci měli možnost shlédnout ukázky dravých ptáků a sov z největší sbírky v České republice. V rámci programu se dozvěděli mnoho zajímavých informací, mohli si zasoutěžit o pěkné ceny a v první řadě uviděli dravé ptáky v akci. Ať už to byl chodící karančo – mimochodem jeho pohyb se stal předlohou pro pohyb Tyranosoura v Jurském parku, nebo střemhlavý útok sokola, či majestátně kroužící orel na Tachovem.  Pár správně odpovídajících žáků mělo i možnost si vyzkoušet akce sokolníka na vlastní kůži. Čas strávený ve společnosti vzácných ptáků byl určitě přínosem pro všechny zúčastněné.

9.10.2018 se vypravilo několik žáků naší školy do SOŠ ve Stříbře. Zde proběhla již tradiční akce "Škola jinak". Škola představila své studijní obory zábavnou formou.