ZŠ Tachov, Kostelní - Aktuálně

Kvalita ovzduší

11. a 12. září se uskutečnil pro žáky šestých ročníků a jejich nové třídní učitele "SEZNAMOVACÍ DEN". Letos jsme zůstali v Tachově a seznamovací program jsme realizovali v tělocvičně.

Školní olympiáda 1. stupně

Žáci 1. – 5. ročníku měřili své síly a dovednosti v běhu na 60 m, v hodu míčkem, ve skoku do dálky a ve vytrvalostním běhu. Na jejich snažení se podívejte ve fotogalerii.

Ve středu 19.6. proběhlo v tělocvičně naší školy vyhlášení nejlepších sportovců. A to jsou: A. Horňak, P. Malata, M. Matějka (9.A), N. Brožková, Z. Vaňková (8.A), A. Flašková (9.A). Gratulujeme.

28.5. se konalo okres. kolo Pythagoriády 5. - 8. ročníků. V 5. ročníku do okresního kola postoupilo jen 10 žáků, naše Veronika Trian obsadila krásné 3. místo, přestože ještě všemu nerozumí (jazyková bariéra). Z tachovských škol byla nejlepší.

Jako každý rok v květnu se na naší škole konala pěvecká soutěž, kde si mohou zazpívat nejen soutěžící od 1. - 9. ročníku, ale i všichni ostatní.

Ve čtvrtek 6.6. jsme společně vyrazili  na výlet.

Atletické závody ve Stříbře
Velkým úspěchem bylo 2. místo Stanislava Martince z 1. třídy v běhu na 60 metrů a Vojtěcha Kolihy z 5. ročníku v běhu na 600 m. Foto

Výlet do Technického muzea - fotografie

3. 6. si pro žáky od první do páté třídy připravily paní učitelky různé soutěže – skákání v pytlích, chůze na chůdách, porážení kuželek, strefování se lžící do sklenice, obouvání poslepu židle, centrifuga, cestička, sluníčko a nechyběl ani hod na lízátka.