ZŠ Tachov, Kostelní - Aktuálně

Kvalita ovzduší

Středa, čtvrtek a pátek nám na Bublavě rychle utekly. Věnovali jsme se lyžování celé dny! Rozlyžoval se Honza S., Nikola Š. i Martin V.. Někteří poprvé vyjeli kotvou.

Krušnohor nás vyslyšel, a tak jsme se v úterý ráno probudili opravdu na horách! Déšť se v noci změnil ve sníh ( napadlo asi 10 cm), a to nám stačilo k velké radosti.

Rok se s rokem sešel a my se nacházíme - někteří již poněkolikáté - opět na Bublavě. Doprava, ubytování, personál v penzionu Filip, to vše je stejné! Co nám však dost chybí, je sníh!!!

Kdo se v sobotu prošel po vánočně laděné ježíškově stezce, mohl obdivovat ozdobený stromek v bílé a červené barvě. A to byl právě ten z Kostelky. Foto

Školního kola OČJ se zúčastnila 4 děvčata ze 7. ročníku a dvě dívky z 9.A. Nejlépe se s náročnými úkoly vypořádala Adéla Brožková (9.A) a Denisa Katonová (7.A). Obě se zúčastní okresního kola. Pěknou práci odvedly také: Z.Vaňková, E.Švandová, Linda Le a S.Bašková.

9.12. proběhla na naší škole soutěž ve skoku vysokém. Zúčastnilo se 40 žáků a předvedli pěkné výkony.

Ve čtvrtek 5. 12. 2019 přišel opět po roce čert, Mikuláš a anděl.
Děkujeme rodičům dětí z 1.A a 2.A za příjemné zpestření dopoledního vyučování, moc jim převleky slušely, žáci byli nadšení a odpoledne s nadílkou si moc užili.
Hodným dětem Mikuláš nadělil sladké překvapení!
Tak zase za rok se budeme všichni těšit. Kristýna Pecková FOTO

Studium literárních textů v knihovně, nezbytné foto do novin a navrch divadelní představení. Prostě to ti prvňáci dávají. FOTO

Ve středu 9.10 se 12 žáků 9.A vypravilo do Stříbra, kde se již posedmé předvedla střední škola "JINAK".