ZŠ Tachov, Kostelní - Aktuálně

Žáci 7. a 9. ročníků navštívili 17. května Mariánské Lázně. Společně se vypravili vlakem na divadelní představení bratří Mrštíkových - Maryša.

Do celonárodní sbírky Český den proti rakovině 16. května se letos zapojil 4. ročník. Tématem byla Prevence nádorů tlustého střeva.

Čtvrťáci prodávali žlutý kvítek měsíčku lékařského. Příspěvek byl dobrovolný, nejméně však 20 korun. Žáci nabízeli žlutou květinu dopoledne ve škole, odpoledne na tachovském náměstí. Prodali 220 kytiček. Všichni prodejci byli naprosto skvělí a zaslouží velké poděkování. fotky zde

V dubnu se konalo okresní kolo MO. Do okresního kola MO6 postoupilo celkem 23 žáků ze 7 škol (včetně Gymnázia Stříbro).

Zásadními rysy projektového dne v partnerské škole ve Weidenu byly partnerství, vzájemné poznávání, nedůležitost hranic a inspirativní aktivita.

Žáci 3. a 4. roč. v rámci projektu Kultura bez hranic vytvářeli spolu s německými kamarády barevný totem v barvách obou států. V červnu bude na naší škole pokračování. Nechte se překvapit. fotky zde

V pátek 27. 4. 2018 se žáci naší školy zúčastnili dopravní soutěže Malý cyklista. Soutěžící z patnácti zúčastněných škol poměřili své dovednosti v jízdě na kole a znalost dopravních předpisů a poskytnutí první pomoci. Za naši školu soutěžili žáci pátého ročníku- Tereza Plášilová, Eliška Švandová, Daniel Jonáš a Petr Packan. Ve své kategorii vybojovali pěkné osmé místo. Celému družstvu děkujeme.

Dne 20.4. se opět uskutečnila již tradiční akce naší školy - Den Země. Žáci v družstvech plnili na jednotlivých stanovištích úkoly zaměřené na ekologii a poznávání přírody. Na závěr si vyzkoušeli některé hasičské dovednosti ve spolupráci s hasiči z Halže. Počasí nám přálo, takže se den v přírodě vydařil.

UMÍSTĚNÍ:

1. STUPEŇ -1. místo : PAPOUŠCI 5.A, 2. místo : PUMY 3.A, 3. místo : PANDY 4.A

2. STUPEŇ -1. místo : JESTŘÁBI 6.A,  2. místo : PANDY 7.A, 3. místo : KROKODÝLI 8.A

S každou knihou čtenář navazuje vztah. Někdy je to láska na celý život, někdy na ni brzy zapomene.

Jezdíme rádi a možná i bezpečně. Fotografie

Žáci 3. a 4. třídy uklidili okolí rybníků u bývalého Terozu / směr Březí /. Místní organizace českého rybářského svazu zajistila odvoz nasbíraných odpadků. Ostatní třídy naší školy se zapojily do úklidu ve městě a v okolí školy. Fotografie