ZŠ Tachov, Kostelní - Noc s knihou


   

S každou knihou čtenář navazuje vztah. Někdy je to láska na celý život, někdy na ni brzy zapomene.

Navázat přátelství s knihou se pokusili žáci 4. a 7. ročníku na tradičním projektu čtenářské gramotnosti „Noc s knihou“. Tématem projektu bylo srovnávání filmového příběhu s literární předlohou.
Děvčata 7. ročníku si vybrala zajímavou knihu Sirotčinec slečny Peregrinové, mladší dívky porovnávaly příběh Ronalda Dahla Karlík a továrna na čokoládu. Kniha nás inspirovala k výrobě vlastních čokoládových košíčků, na kterých si mlsné jazýčky moc pochutnaly. Jo Nesbo píše nejen skvělé kriminálky pro dospělé, ale napsal také Doktora Proktora – to už ví i Jakub, Míša a Pavel.
O knihách mladým čtenářům velmi zajímavě vyprávěla p. Novohradská s p. Kormošovou z tachovského knihkupectví Dobrovský, kde si žáci mohli ihned koupit knihy a další předměty za akční ceny. Za správné řešení kvízu pak získali další slevové poukázky.
Číst knihu je radost, trochu smutek, poznání. Hledání té, na kterou nezapomenete. Snad čtenáři z letošní „Noci s knihou“ najdou tu svou pravou. Fotografie

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s
   
© ZŠ Kostelní

Přihlášení