ZŠ Tachov, Kostelní - Projekt Abeceda peněz


   

Projekt Abeceda peněz je dobrý k tomu, aby se děti vzdělávaly ve finanční gramotnosti, aby poznávaly hodnotu peněz. Naučí se hospodařit, pochopí, jak funguje celá firma.


21. 11. před budovou České spořitelny v Tachově voněly perníčky a zněly koledy. Za prodejními stánky stáli školáci ze ZŠ Kostelní. Ti si založili fiktivní firmu Kostelka s.r.o., vyrobili svícny, keramické anděly a další vánoční zboží, natiskli letáky a vydali se do ulic všechny své výrobky prodat. Přesně tak funguje finanční projekt České spořitelny, který je součástí výuky. Žáci 4. a 5. ročníku se tak hravou formou naučili rozběhnout svou firmu. Byli opravdu šikovní a své zboží prodali s velkým ziskem. A ještě je vyrábění a prodávání moc bavilo. Foto

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s
   
© ZŠ Kostelní

Přihlášení