ZŠ Tachov, Kostelní - TÝDEN 23.3. - 29.3. 2019

Vážení rodiče, velmi Vám držím palce. Držte se, každý jsme přeci učitelem.. Kort pro své děti. Moc je pozdravujte a doufám a moc se těším na sledání s Vámi i žáky. Moc je zdravím. V případě jakýchkoliv problémů, mě kontaktujte, jsem tu pro Vás.

DOPORUČENÍ: Každý den na ČT2 pořad UČÍ TELKA !

PONDĚLÍ

Zopakovat: Slova se skupinami dě, tě, ně. Slova se skupinami bě, pě, vě, mě. Měkké, tvrdé souhlásky, ů/ú.

UDĚLAT CVIČENÍ → https://www.mojecestina.cz/article/2019021701-test-mekke-a-tvrde-souhlasky-zvirata-ze-zoo

+ napsat ho jako diktát do sešitu

ÚTERÝ

Zopakovat slovní druhy + číslo (ukazovat na prstech)

PS 24/3,4

Písanka jedna stránka (nemám ji bohužel u sebe, tak nevím číslo, zítra pro ní zajdu, ať vím..)

STŘEDA

Zopakovat slovní druhy + číslo (ukazovat na prstech)

PS str. 25

ČTVRTEK

Vystřihnout kartičky (POŠLU VÁM JE v příloze do mailu), přečíst si slova a ujasnit si, co jsou podstatná jména.

NAMALUJ OBRÁZEKM KTERÝ SE SKLÁDÁ JEN Z PODSTATNÝCH JMEN ♥

PÁTEK

VYTISKNOUT PRACOVNÍ LIST – PODSTATNÁ JMÉNA A ZALOŽIT HO DO DESEK (založte je prosím dětem, udělejte si společně úvodní stránku a vkládejte tam tyto práce)

*Kdo nemá tiskárnu, udělejte společně toto cvičení podobně na papír 😊 Každá snaha se počítá!

ČTENí –  pokračujte ve čtení knihy. Kdo by už měl hotovo, ať si vybere svou vlastní a pak ji může přinést do školy, ukázat nám jí, a odprezentovat ♥

Matematika – příprava na násobení

Příprava na násobení neznamená, že přestanete počítat příklady do 100, udělejte si každý den nějaký těžký příklad do sešitu. Napíšu vám sem na každý den jeden! 😊

(8+6) + (18-9) =

26                    63

47                   -24

__                    __

70 + (8+7)

42 + ____ = 53

66 + 4 + 19 – 7 + 6 =

PONDĚLÍ

NAUČIT SE ŘADU NÁSOBKŮ 2

PS str. 88

ÚTERÝ

Pracovní sešit str. 35

STŘEDA

DOPORUČUJI SHLÉDNOUT TENTO DÍL https://www.ceskatelevize.cz/porady/13394657013-ucitelka/220553114000002/

VYROBTE SI KARTIČKY ZE ČTVRTKY NEBO PAPÍRU 5x10cm a na jednu kartičku napiště příklad 0 . 2 a na druhé kartičce o stejném rozměru, bude výsledek, takto zpracujte celou násobilku a přiřazujte, hrajte pexeso apod.

ČTVRTEK, PÁTEK

Pracovní sešit str. 36, Pracovní SEŠIT – SLON MALÝ str. 30 - omalovánka

Prvouka - Stromy na jaře

Učebnice + pracovní sešit str. 52

• NAMALUJ JARNÍ STROM A ZALOŽ HO DO SVÉHO PORTFOLIA/DESEK

_______________________________________________________________

Mnozí z vás na email nechodí, soubory na kartičky a opakovací práci z podst. jmen najdete i tady. Pokud nemáte k dispozici tisk, vytvořte si je z papíru podle sebe.

Stáhněte soubory: Podstatná jména pro 2. třídu – kartičky 1.doc

Podstatná jména pro 2. třídu – kartičky 2.doc