ZŠ Tachov, Kostelní - Týden od 6.4. - 10.4. 2020

Květen 2020

Kvalita ovzduší

Po krásném víkendu Vás zase všechny moc zdravím, doufám, že jste odpočatí, abychom se mohli pustit do další školní práce.

A tady je:

PONDĚLÍ 6.4.

ČJ: stále opakuj a procvičuj všechna vyjmenovaná slova

- po V zkoušej už bez pomocné kartičky

Uč. str. 64  přečti si článek

Do sešitu: doplň cvičení 3 - vypiš slova příbuzná podle zadání a vymysli ještě dvě jiná slova příbuná ( také je napiš)

PS str. 43 / 1, 4 ( pracuj podle vzoru) - vzpomeň si, co jsme si říkali o předponě - je před kořenem slova a píše se s kořenem dohromady ( narozdíl od předložky)

Čtení: nezapomeň na básničku

- najdi na webových stránkách, kde pracujete, článek Včelí medvídci, kdo nedoplňoval, tak doplní y/i a potom si udělej úkoly u článku

- na papír napiš Název článku a zkus včelí medvídky nakreslit

- kdo se na stránky nedostal, tak si čte v čítance str.98- 100 a pak udělá totéž

MA: dokonči v PS str.18 ( kdo nemá), zopakuj si všechny násobky

Uč.str.74 / 1 přečti si a prohlédni si dobře postup a číselnou osu

PS str. 19/ 1

Pč: udělej si úklid svého pokojíčku (koutku) a pomoz mamince s velikonoční výzdobou - maminka Ti za to dá známku do ŽK

Úterý 7.4.

ČJ: přeříkej si vyj. slova

- uč. str. 64/ 1, 4, 5 doplň ústně

- PS str. 43 / 2- spoj s obrázky, 3

Sloh: vzpomeň si, jak jsme vyýšleli věty, ve kterých mělo být co nejvíce vyj. slov.

- vymysli a napiš větu, nebo krátké souvislé vyprávění, ve kterém bude co nejvíce vyj. slov po V ( už se na Tvé nápady těším)

Čtení: Čít. str. 98 - 100

MA: Do sešitu: Uč. str. 74/ 4 piš jen čísla do řady

- pod úkol nakresli ještě 3 startovní čísla a do nich vymysli své šifry, pod ně napiš řešení, také je můžeš poslat k vyluštění někomu z kamarádů

- PS str. 19/ 2, 4

PRV: na celý týden

- opět na papír:

ŽIVÁ PŘÍRODA ( napiš barevně)

Přírodní společenstva: louka, pole, les, potok ( řeka, rybník)

- každé má typické rostliny a živočichy, kteří zde mají potřebné podmínky pro život a rostliny s živočichy jsou zde na sobě závislí

Úkol: vytvoř si pro každé společenstvo jeden obrázek (papír) tak, aby bylo jasné, o jaké společenstvo se jedná, záleží na tvé fantazii, můžeš malovat, lepit nebo obojí

- úkol je dlouhodobý, práce si potom vystavíme

Pracujte v klidu a pohodě. Pokud něco nestihnete dokončíte ve středu, kdy bude úkolů méně. Mějte se moc hezky, opatrujte se, už se na Vás těším.

7.4. POZNÁMKA: Omlouvám se všem, ale u pondělí ČJ do sešitu ne cvičení 2, ale cvičení 3 na str. 64.

Také jasem se zase dívala na webové stránky, na kterých děti procvičují a článek se Včelími medvídky tam už není, tak at děti čtou v čítance (viz. úkoly).

POZOR: pokud chcete ještě jiné stránky najděte: www.skolakov.cz, jsou také krásné, dětem se budou líbit a budou mít změnu.