ZŠ Tachov, Kostelní - Víte, že ...?

Členové dramatického kroužku a žáci 3.A se zúčastnili 14. ročníku přehlídky tvořivosti Prostor pro duši. Divákům předvedli pohádku O upšíkané princezně. Za ztvárnění veselého příběhu s tancem byli odměněni velkým potleskem.

V úterý 2.6.2015  měli třeťáci možnost prověřit si své znalosti z dopravní výchovy.

Konečně jsme se dočkali sněhové nadílky. Třeťáci neponechali nic náhodě a pustili se do stavění sněhuláků. V rámci projektu ,,Sněhuláci pro Afriku'' se rozhodli, že postaví dva sněhuláky a svůj slib dodrželi. Při práci si užili legraci a ze svého díla měli velkou radost.

Vánoce už nám ťukají na dveře,

Vánoční jarmark se blíží a přípravy na něj v těchto dnech vrcholí. Třída 3.A se proměnila v malou vánoční dílnu, ve které měli všichni napilno.Již tradičně jsme vyráběli figurky z keramické hlíny.

V úterý 2.12. se sešli žáci 3.A se svými maminkami v kuchyňce školy, aby společně předvedli  své cukrářské umění při pečení a zdobení perníčků na vánoční jarmark. Kromě toho, že voňavé výtvory byly opravdu krásné, měli jsme všichni radost i z hezky prožitého a zábavného odpoledne. Maminkám děkujeme, že si na nás udělaly čas a pomohly nám s navozením vánoční atmosféry.

Jižní Amerika je zemí, která skýtá mnoho zajímavostí, ale málokdo ví, že se zde vyrábí malé jednoduché panenky, které v sobě ukrývají zvláštní kouzlo. Toho, kdo je takovou panenkou obdarován, zbaví všech starostí a špatných snů. Třeťáci tuto zajímavost zjistili v hodině čtení a podle návodu zkusili kouzelné panenky vyrobit. Uvidíme, jestli bude jejich kouzlo fungovat.

Každý z druháků už zná svou výšku,hmotnost a mnoho dalších informací o svém těle.Všechny tyto informace jsme zjišťovali v hodinách prvouky v rámci projektu ,,Lidské tělo''.

Ve čtvrtek 13.2. jsme si ve druhé třídě uspořádali třídní hádankářskou soutěž. V klobouku, který byl na počátku plný hádanek, nakonec zbyla jediná, se kterou si nikdo nevěděl rady. Po dlouhém přemýšlení ji nakonec uhádl Milan Soukup a stal se hádankářským mistrem.