ZŠ Tachov, Kostelní - 9. A

S žáky 7. A jsme při hodině AJ vyráběli "Christmas crackers". Historie této britské vánoční tradice sahá až do viktoriánského období, tedy do 19. století. V té době se takto zabalené začaly prodávat "bonbony" - tehdy ještě pocukrované mandle.

Dnešního odpoledne jsme "ozdobili" naši školu barevnou vůní pečených perníčků. Touto akcí jsme zahájili období předvánočního radování.

Ahojky všem, přeji prima ráno, dovoluji si připomenout těm, kteří chtějí péci již v pondělí 31.10. od 14hod, nezapomeňte na voňavé těsto. Těším se na Vás společně s vytrvalci 7.A. Mirka Šnajdrová

Zdravím všechny příznivce chlapcvů i dívek 6. ročníku.   Společně  jsme se rozhodli, že se alespoň na jeden den přeneseme v čase a vypravíme se  do středověku. Navštívíme středověkou tvrz v Dřevčicích, oblečeme se dle tehdejších mravů, budeme soutěžit, šermovat, střílet z luků....

Dokonce pro nás pořadatelé přichystají středověkou krmi a my zažijeme,jak je blažené jíst rukama. Moc a moc se těšíme, fotky přivezeme,možná i malé video natočíme. Vaše 6. třída s třídní.

Děkuji všem rodičům, prarodičům, tetám, neboť velmi ochotně finančně hradí akce svých dětí, Mirka Š najdrová.

Trochu jiná hodina anglického jazyka. Ve školní kuchyňce jsme si upekli pravý anglický jablečný koláč. Možná nebyl dokonalý, ale moc dobrý. Fotografie

Skvělé rodičovstvo, vážení prarodiče, tety i strýčkové, dovolte mi, abych Vám moc a moc poděkovala za Vaši pomoc i trpělivost, se kterou jste podporovali období přípravných vánočních činností. Rovněž si velmi vážím Vašeho partnerství, které se ukázalo při společné výrobě předmětů pro Vánoční stánkování před MKS v Tachově. Můj dík patří rovněž Vám - domácím spolutvůrcům, také naší starostlivé ochránkyni zajišťující horký čaj při prezentaci výrobků ve Vánočním stánku.

Co víc si může třídní učitelka přát - bezva partu dospěláků a jejich potomků. Děkuji jmém svým i celé školy. A opravdu se těším na další a další společné akce. Mirka Šnajdrová

Určitě se všichni shodneme, že platí známé - Láska prochází žaludkem, a nejen ona. V duchu tohoto rčení jsme se my, šesťáci, rozhodli, že se budeme věnovat malému kulinářskému umění. Máme totiž skvělé maminky, babičky, tety, které nás zásobily veeelikým množstvím proviantu na naše GOučko.

1.10. - v odpoledních hodinách- se školou rozlévala vůně čerstvě nastrouhaných jablíček, skořice a mandlí. Začalo štrůdlování, dívky ze 6.A se domluvily, že upečou ten nej štrůdl, který pocestuje na akci SLAVNOSTI JABLEK 2015. Štrůdl ve tvaru roztomilé housenky měřil 135 cm. V sobotu se naše Štrůdlenka vypravila s panem ředitelem až na Krasíkov. V konkurenci 26 soutěžících získala Štrůdlenka krásné 2.místo. Dívky i my ostatní jsme měli obrovskou radost. Již teď přemýšlíme, jaký štrůdl vytvoříme příští rok. Vaše 6.A

fotky zde V září jsme mezi sebou přivítali nové kamarády a kamarádky, kteří k nám přišli ze ZŠ Halže, na starost nás dostala nová třídní, Mirka Šnajdrová, dost dobré důvody, jak jsme se všichni shodli, pro bližší okouknutí, poznání se a spřátelení.