ZŠ Tachov, Kostelní - Výchovné poradenství

Novinkou v přijímacím řízení ve školním roce 2016/2017 bude zejména:

Potřebné údaje o nabízených oborech vzdělání na středních školách v Plzeňském kraji naleznete např. na www.studujvpk.cz, www.infoabsolvent.cz, www.atlasskolstvi.cz.

Naši deváťáci velmi intenzivně přemýšlí o tom, jakou školu si vyberou ke svému dalšímu studiu.

26.10.2015 vyrazilo 20 žáků 8. a 9. tříd na exkurzi do SOŠ do Stříbra.

Aktuální informace o oborech vzdělání, přijímacích zkouškách i možnostech uplatnění po ukončení studia najdete na www.infoabsolvent.cz.

Obecné informace:

1) Žák může podat v rámci prvního kola přihlášky na dvě střední školy.

Žáci 8. ročníků navštívili v měsíci květnu firmu Grammer. Od Mgr. Hrůšové a pana Pecha získali základní informace o této významné firmě. Poté si prohlédli jednotlivá pracoviště, kde se vyrábí opěrky do osobních vozů Audi a BMW a sedačky do nákladních vozů Mercedes Benz a DAF.

Žáci 8.A a 8.B využili ve čtvrtek 6.3. nabídku SPŠ ve Světcích a prohlédli si odborná pracoviště školy. Podívali se do elektro a truhlářských dílen v Oldřichově a do dílen ve Stadtrodské ulici.

Co dělat po odevzdání přihlášky?